Zostaliśmy nagrodzeni prze Panią Minister Edukacji Narodowej

Zostaliśmy nagrodzeni prze Panią Minister Edukacji Narodowej

Dyplom Najaktywniejszej Szkoły Dnia Przedsiębiorczości 2017

Z radością informujemy, że zostaliśmy laureatem 14. edycji „Dnia Przedsiębiorczości” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Otrzymaliśmy tytuł „Najaktywniejszej szkoły” spośród 630 szkół uczestniczących w ogólnopolskim programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.W nagrodę w dniu 9 marca 2018 r. reprezentacja szkoły: Pani dyrektor Ewa Zarzycka, koordynator programu Pani Danuta Szaflińska-Giłyk oraz uczenniceEdyta Baran, Kamila Gruchała i Patrycja Rosiak uczestniczyła w Gali Przedsiębiorczościw Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie z udziałem Pani Anny Zalewskiej – Minister Edukacji Narodowej. Po uroczystości młodzież miała okazję zwiedzić Centrum Nauki Kopernik.

Warto wspomnieć, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie już trzeci raz został uhonorowany prestiżową statuetką i zdobył tytuł „Najaktywniejszej szkoły w programie Dzień Przedsiębiorczości” za wspieranie młodzieży w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych.

            Dzień Przedsiębiorczościto projekt, którego istotą jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu tych osób uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.

Gala Przedsiębiorczości zainaugurowała jednocześnie 15. edycję programu „Dzień Przedsiębiorczości”, która odbędzie się już 21 marca 2018 r. Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału i gratulujemy!!!