Otwarta Firma – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Otwarta Firma – Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Dolnośląski Zespół Szkół w Lubinie uczestniczył online w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. 16 – 22.11.2020 roku zorganizowano w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, obchodzony jednocześnie w 160 krajach świata (ze względu na sytuację epidemiologiczną, realizację programu wydłużono do 31.12.2020 roku).

Celem ŚTP jest stworzenie środowiska społecznego, które aktywnie wspiera przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi. Nasza szkoła uczestniczyła w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta Firma – biznes przy tablicy”, choć w tym roku inaczej (online). Nasi uczniowie zostali wyróżnieni przez FMP propozycją spotkań ze znaczącymi na rynku krajowym i międzynarodowym firmami:

  • Nationale – Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S. A.,
  • FedexExspres, największa na świecie firma, świadcząca usługi przewozów ekspresowych,
  • BNY Mellon – bank inwestycyjny, obecny w 35 krajach, na sześciu kontynentach.

To niewątpliwy zaszczyt dla szkoły, która może korzystać z doświadczenia, tak znakomitych firm (za to wyróżnienie, serdecznie dziękujemy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, z którą od wielu lat współpracujemy).

Nasi uczniowie ( klasa 2 Tp i 2 Tr) uczestniczyli w spotkaniu grupowym , a ponadto Martyna Derecka, Patrycja Pawełkowicz, Aleksandra Rusinek, Dagmara Nita i Kasia Kozigrodzka brały udział w spotkaniach indywidualnych z wybitnymi specjalistami wyżej wymienionych firm. Organizatorem programu w szkole była pani profesor Danuta Szaflińska – Giłyk. Dziękujemy!!!

…„generowanie twórczego pomysłu podobne jest do strzelania bramek w meczu hokejowym: strzelcem jest nie tylko ten, kto ostatni dotknął krążka, ale cała drużyna, która wypracowała akcję i bez której bramki by nie było” /Edward Nęcka, profesor psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim/