III ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA WŁ. ST. REYMONTA

III ROCZNICA NADANIA SZKOLE IMIENIA WŁ. ST. REYMONTA

12 października 2018 r. z okazji III rocznicy nadania szkole imienia Władysława Stanisława Reymonta w bibliotece szkolnej została przygotowana wystawa dorobku twórczego pisarza, opracowań i monografii noblisty, a także gazetka poświęcona życiu i twórczości patrona naszej szkoły.

Ponadto zorganizowano QUIZ BIBLIOTECZNY O REYMONCIE. Uczniowie kl. I TOP i I TOR na lekcji języka polskiego przeprowadzonej przez p. Annę Król zapoznali się
z prezentacją multimedialną o Wł. St. Reymoncie przygotowaną przez naszych uczniów i następnie zmagali się w potyczkach wiedzy dotyczącej życia i twórczości pisarza. Najlepsza okazała się uczennica I TOP – Kasia Kozigrodzka, następnie II miejsce zajęły- Julia Prętka
i Zuzanna Sawicka z kl. I TOR, III miejsce – Natalia Biadała z kl. I TOR. Uczniowie klasy I przeszli doskonale „pasowanie” na uczniów Technikum im. Wł. St. Reymonta. Gratulacje dla zwycięzców!!!

Odbył się również konkurs pt. „Reymont w karykaturze”. Nasi uczniowie pochwalili się swoimi zdolnościami plastycznymi i inwencją twórczą. Brawo za talent i kunszt artystyczny! I miejsce zajęła uczennica III TOR – Edyta Baran, II miejsce : Natalia Biadała z I TOR, zaś dwie uczennice z I TOR zostały wyróżnione: Gabriela Gołembka i Gabriela Wyskida. Gratulacje!!! Konkursy przygotowała Pani Anna Król.