Etap szkolny olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

 

Etap szkolny olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

W bieżącym roku szkolnym uczestniczymy w VI edycji projektu edukacyjnego  Lekcje z ZUS , któremu patronuje Minister Edukacji Narodowej oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem projektu  jest  zdobycie przez uczniów wiedzy o działaniu  polskiego systemu ubezpieczeń społecznych, o rodzajach  świadczeń z ubezpieczenia, a ponadto uczniowie dowiadują  się od czego zależy wysokość emerytury oraz  jak opłacać składki przy prowadzeniu firmy.

Zwieńczeniem Lekcji z ZUS jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych„. Dnia 2 grudnia 2019 r. w etapie szkolnym uczestniczyły dwie uczennice z klasy drugiej Technik ortopeda, w której realizowany był  projekt, a mianowicie: Julia Prętka i Zuzanna Sawicka. Dziewczęta wykazały bardzo dużą wiedzę, bowiem na 20 możliwych do zdobycia punktów, uzyskały: Julia19 punktów i Zuzia 18 punktów. GRATULACJE!!!

Komitet Szkolny zgodnie z regulaminem konkursu prześle prace uczennic do Komitetu Wojewódzkiego, który zweryfikuje protokoły przesłane przez Komitety Szkolne i wybierze 20 zespołów z Dolnego Śląska, które będą rywalizowały w II etapie konkursu. Trzymamy kciuki! Projekt Lekcje z ZUS realizowała z uczniami pani Danuta Szaflińska – Giłyk.