Podziękowanie za realizację ogólnopolskiego projektu „Lekcje z ZUS”

Podziękowanie za realizację ogólnopolskiego projektu „Lekcje z ZUS”

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole był realizowany ogólnopolski projekt „Lekcje z ZUS” w klasie 2 technikum w ramach nauczania podstaw przedsiębiorczości, ponadto wiedzę utrwalały uczennice: Anna Bednarz z klasy 3 Tor i Sandra Kwaśnik z 3 Top. Uczniowie mieli możliwość poznać i ugruntować wiedzę z czterech obszarów: Świadomy zawsze ubezpieczony, Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki?, Emerytura – Twoja przyszłość w Twoich rękach, E-ZUS, czyli firma pod ręką.

Projekt „Lekcje z ZUS” jest objęty patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nasza szkoła włączyła do programu nauczania tematykę projektu po raz trzeci.

Pan Jerzy Ulewski – Dyrektor Oddziału ZUS w Legnicy wraz z Panią Emilią Nowakowską Koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji wyróżnili upominkami uczniów naszej szkoły, którzy wykazali największą wiedzę w zakresie ubezpieczeń społecznych, a także podziękowali pani Ewie Zarzyckiej – dyrektorowi ZSP i pani Danucie Szaflińskiej – Giłyk – realizującej projekt. Przypomnijmy, że następujący uczniowie podczas rozwiązywania testu „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” uzyskali największą ilość punktów: Sandra Kwaśnik z klasy 3 Top, Kacper Słota z klasy 2 Tor, Martyna Cichoń z klasy 2 Tor. Jesteśmy wdzięczni za uznanie naszego zaangażowania w realizację projektu. Przy tej okazji także dziękujemy Panu Jerzemu Ulewskiemu – Dyrektorowi Oddziały ZUS w Legnicy i współpracującej z nami na co dzień Pani Emilii Nowakowskiej – koordynatorowi ds. komunikacji społecznej i edukacji za wsparcie i troskę „aby wszystko było dobrze” oraz za udowodnienie prawdziwości słów Spencera Johnsona, że „Każdy z nas jest swoim przewodnikiem w drodze do lepszych decyzji”.

Podziękowania dla Pani Ewy Zarzyckiej Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie.

Podziękowania dla Pani Danuty Szaflińskiej-Giłyk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie.