Jesteśmy Najaktywniejszą Szkołą w Polsce

Z radością informujemy, że zostaliśmy laureatem 15. edycji „Dnia Przedsiębiorczości” pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Otrzymaliśmy tytuł „Najaktywniejszej szkoły” spośród 668 szkół uczestniczących w ogólnopolskim programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W nagrodę w dniu 26 lutego 2019 r. reprezentacja szkoły: Pan Rafał Porzeziński oraz uczennice Katarzyna Czajkowska, Patrycja Daszkiewicz, Klaudia Kozak uczestniczyła w Gali Przedsiębiorczości w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.  Przed uroczystością młodzież miała okazję zwiedzić Sejm.

Warto wspomnieć, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubinie już czwarty raz został uhonorowany prestiżową statuetką i zdobył tytuł „Najaktywniejszej szkoły w programie Dzień Przedsiębiorczości” za wspieranie młodzieży w podejmowaniu świadomych wyborów edukacyjnych i zawodowych.

            Dzień Przedsiębiorczości to projekt, którego istotą jest włączenie dorosłych – wolontariuszy z firm i instytucji – w edukację młodych ludzi. Dzięki zaangażowaniu tych osób uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w całym kraju mogą spędzić w jednym dniu kilka godzin na konkretnym stanowisku pracy. W tym czasie weryfikują swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznają się z jego specyfiką i pozyskują od wolontariusza wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.

Gala Przedsiębiorczości zainaugurowała jednocześnie 16. edycję programu „Dzień Przedsiębiorczości”, która odbędzie się już 20 marca 2019 r. Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do udziału i gratulujemy!!! Koordynatorem programu jest Pani Danuta Szaflińska – Giłyk.

Dyplom ” Najaktywniejsza Szkoła Dnia Przedsiębiorczości 2018″