II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

19.06.2020 r. odbył sie II etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” dla szkół ponadpodstawowych na platformie testportal.pl.

Pierwszy raz w historii Olimpiady ZUS etap wojewódzki odbył się on – line. Wzięło w nim udział 288 zespołów z całej Polski. Drużyny miały w ciągu 30 minut odpowiedzieć na 25 pytań wielokrotnego wyboru. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych – od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS.

W w/w etapie uczestniczyły: Julia Prętka i Zuzanna Sawicka z klasy drugiej Tor (jako jedyny zespół dwuosobowy). Uczennice naszej szkoły były także jedyną drużyną reprezentującą powiat lubiński w wojewódzkim etapie Olimpiady ZUS.

Choć zespół naszej szkoły nie znalazł się w gronie finalistów (tylko jeden z każdego województwa mógł uzyskać tytuł finalisty), to budujące są słowa Pani Emilii Nowakowskiej – Koordynatora ds. społecznych i edukacji legnickiego Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych: „…to sukces, że dziewczynki zakwalifikowały się do grona najlepszych na Dolnym Śląsku i dzielnie walczyły…” GRATULUJEMY!!! Szkolnym koordynatorem jest Pani Danuta Szaflińska-Giłyk.