E-wizyta Oli Rusinek w BNY Mellon.

E-wizyta Oli Rusinek w BNY Mellon.

22.12.2020 roku Aleksandra Rusinek, uczennica klasy 2Technik optyk  uczestniczyła w telewizycie w BNY Mellon w ramach realizacji programu „Otwarta Firma” – biznes przy tablicy. Ola rozmawiała z Panią Angeliką Wójcik, która w BNY Mellon jest wybitnym specjalistą,  zajmującym się rynkiem finansowym i giełdą.

O tym, że warto uczestniczyć w programie Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Otwarta Firma” przekonuje opinia uczennicy: „W BNY Mellon jest kilka różnych działów, zajmują się froto fisem, czyli pracą, która dotyczy tylko giełdy. Pani Angelika pracuje w dziale middle office pomiędzy klientem a giełdą. W firmie jest również dział backoffice, który zajmuje się rozpatrywaniem. Codziennie też pracownicy sprawdzają, czy wszystkie trejdy (trade) na giełdzie zostały klientom rozliczone dokładnie. Zakres Pani Angeliki obejmuje Europę, bliski Wschód oraz Afrykę.

Bardzo dziękujemy Pani Angelice Wójcik oraz Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości za umożliwienie udziału uczennicy w spotkaniu. Szkolnym koordynatorem programu jest pani profesor Danuta Szaflińska – Giłyk.