Dzień Przedsiębiorczości z Nationale Nederlanden

Dzień Przedsiębiorczości z Nationale Nederlanden

17.11.2020 roku odbył się zaległy Dzień Przedsiębiorczości (z uwagi na sytuację epidemiologiczną) zorganizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości, w którym uczestniczyli wybrani uczniowie z poszczególnych szkół (liczba uczniów ograniczona).

Naszą szkołę reprezentowały: Katarzyna Kozigrodzka i Dagmara Nita z klasy 3 Top oraz Martyna Derecka i Patrycja Pawełkowicz z klasy 2Tr. Uczennice uczestniczyły w warsztatach z zakresu cyberbezpieczeństwa, a następnie w indywidualnych spotkaniach z wysokiej rangi specjalistami z NN. Wszystko, oczywiście odbywało się online na MS Teams (indywidualne rozmowy: dwóch uczniów na jednego Wolontariusza). Dziewczęta oceniły warsztaty jako bardzo ciekawe i polecały ten sposób edukacji innym uczniom. Kasia Kozigrodzka miała okazję rozmawiać z mentorem, który opowiedział jej o swoim zawodzie oraz o przebiegu ścieżki kariery zawodowej, która według uczennicy była bardzo interesująca. Koordynatorem szkolnym programu była pani profestor Danuta Szaflińska – Giłyk.

Dziękujemy Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości, a szczególnie Panu Andrzejowi Pierchała – Koordynatorowi Dnia Przedsiębiorczości za zaproszenie uczniów naszej szkoły do udziału w warsztatach.